.

.

Miaенски Miabella 2- Карат создаде бел сино сафир 10kt бело злато 3-камен-прстен за ангажман

Miaенски Miabella 2- Карат создаде бел сино сафир 10kt бело злато 3-камен-прстен за ангажман

Оценки на купувачот:

DEN 2.00
Од стоката
Во магацинот

Оваа класична Миабела создаде прстен за ангажман со бел и сино сафир со 3 камен, означува почеток на ново поглавје. Изработено во бујно бело злато од 10 карати, овој зачудувачки прстен има еден тркалезен, создаден сино сафир скапоцен камен (6х6мм) и два тркалезни, поставени од бели сафир скапоцени камења (5х5мм). Засилен со полирана завршница, овој зрачен прстен секогаш ќе биде израз на вашата вечна убов. Дизајниран за совршенство, овој удобен прстен е совршен за секојдневно носење. Направено во 10kt бело злато. 2-1/3 CT T.G.W. Создадени скапоцени камења со бели и сини сафир. Создаден бел сафир исечен : круг. Создадена големина на бел сафир : (5x5mm). Создадено бело поставување : Поставување на измет. Синиот сафир сечење : круг. Сина големина на сафир : (6x6mm). Поставување на сини сафир : поставување на постери. Ширина на опсегот : 1,9мм. Прстен за ангажман со 3 камен. Септември родител. Висока полска завршница - заврши со висок лак за дополнителна искра и сјај. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Безвременски класици - Прегрнувањето на најновите стилови е важно за Миабела, но свртувањето на нив безвременски е нашата цел. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Нашите гемолози, дизајнери и купувачи патуваат низ светот за да добијат накит со висок квалитет и иновативна инспирација за секое парче. Мијабела фино накит имаше уникатно парче за секој стил. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата