.

.

Постелнина За постелнина Сет Од Чист Свилен Сатенски Лим Свилен Лим 15 длабоко џебен душек одговара, Свилен Рамен Чаршав И Свилени Навлаки За Перници Поставете Меки

Постелнина За постелнина Сет Од Чист Свилен Сатенски Лим Свилен Лим 15 длабоко џебен душек одговара, Свилен Рамен Чаршав

Оценки на купувачот:

DEN 447.84
Од стоката
Во магацинот

Свила Сатен Лист Во Собата !! Комплетот со врвен Квалитет - свилен лист вклучува : 1 x свилен лист ( Големина на Кал-Кралица 60 x 86 x 15) 1 x Рамен Лист ( големина На Кал-Кралица 90 x 108) и 2 x свилени сатенски навлаки за перници (20 x 30) Изработени Од најдобра 100% висококвалитетна сатенска свила, свилениот лист има сигурен континуиран еластичен раб, цврсто држејќи го листот на место на душекот и е великодушно Дизајниран За сместување на душеци до 15 инчен длабок Џеб. Машинско перење во ладна вода. Падне сува ниска. Не избелувајте. Крајно Искуство За Спиење-Дишењето И мекото спиење На Сатен овозможува кожата слободно да се движи, лизгајќи по површината и намалувајќи ги видливите траги при будењето. Нашиот Масен сатенски рамен лист се прилагодува на температурата на телото на поединецот за да ве одржува ладни во лето и топли во зима.За разлика од памукот, свилата не ја апсорбира влагата од кожата и косата, одржувајќи ја вашата коса мазна и мека за да спречите линии на лицето. Сјајниот изглед на нашите свилени сатенски чаршафи може да го подигне стилот на вашата спална соба. Свилени Чаршафи наспроти Памук наспроти Лен кога станува збор за удобноста, свилата е непобедлива. Ткаенината е мека, лесна и пријатна за лежење и е пољубезна за чувствителната кожа. Лизгавоста на свилата предизвикува помала напнатост на косата и кожата кога спиете во споредба со памукот и постелнината. Нашите чаршафи можат да ја заштитат вашата коса од кршење и да помогнат да се намалат брчките на лицето и вратот. Мекото и ладно чувство на допир ви помага брзо да заспиете и да уживате во одлична средина за спиење. Љубезен Кон Кожата И Косата - Природниот Сатен ја има истата рн како и вашата кожа одржувајќи ги нејзините соодветни нивоа на влага. Придонесува за задржување на третмани за убавина во вашата кожа максимизирање на неговите придобивки. Сатенот е толку нежен, им овозможува на кожата и косата да се лизгаат по површината - заштитувајќи ја и хидрирајќи ја кожата, намалувајќи ги расцепените краеви и обезбедувајќи подолготраен удар. Ви требаат повеќе причини за купување : Изразете ја својата љубов оваа празнична сезона На вашите најблиски и подарете им го нашиот 100% свилен сатенски вграден лист. Со прекрасно пакување, ова е одличен подарок За прилики Како Божиќ, Денот На Благодарноста, Денот на Вљубените, Денот На Мајката - Таткото за мажи и жени, Мајки и Татковци, а исто така прави совршен подарок за свадба и годишнина.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата