.

.

Лажица За Готвење, Прибор За Текстура Лесна Супа За Кујна

Лажица За Готвење, Прибор За Текстура Лесна Супа За Кујна

Оценки на купувачот:

DEN 2.67
Од стоката
Во магацинот

Дрвена Лажица Против Попарување За Готвење Лажица За Супа Од Топла Тенџере Со Рачка За Домашна Кујна Спецификација : Тип На Предмет : Лажица За Супа Од Дрво Материјал : Тиково Големина На Производот : Прибл. 25х7, 5см/9, 8х2, 9нежина : Прибл.64г/2.3 озпроцес : Рачно Полиранпрвото Чистење На Дрвени Кујнски Прибор : Ново купени дрвени кујнски прибор, се препорачува да не користите врела вода за да зовриете или попарите, тоа ќе ја оштети дрвената конструкција! Се препорачува миење со солена вода, а потоа исплакнете со вода!По првото чистење, ќе има грубо чувство на дрвените садови, што е нормално. Како што се зголемува бројот на употреби, тој ќе стане помазен и помазен.Одржување На Дрвени Кујнски Прибор : По употреба, не ставајте го на место каде што ветерот е многу силен, особено сув, и не треба да биде премногу влажен, бидејќи ќе порасне ставете го и закачете го да се исуши како стапчиња за јадење на температура и влажност. Пакет Листа : 1 х Дрвена Супа Лажица Забелешка : 1. Ве молиме дозволете грешка од 1-2 см поради рачно мерење. Ви благодариме за разбирањето.2. Мониторите не се калибрирани исти, бојата на предметот прикажана на фотографиите може да покажува малку поинаква од вистинскиот објект. Ве молиме земете го вистинскиот како стандард.3. Сите производи се преработени за време на производството. Пред првата употреба, можете да го користите слојот на кабинетот за чистење или натопување во лесна солена вода околу 1 час, а потоа нормално чистење. По чистењето, ставете го на проветрено и суво место за сушење. Ве молиме имајте предвид дека електричните апарати со висока температура, како што се кабинетот и микробрановите печки, не смеат да бидат поставени, поставени во близина на грејач, изложени на сонце или варени во врела вода. Со текстура и извонредна изработка, што ја прави лажицата поделикатна. Избор за вашиот прибор. Постои дупка на рачката, тоа е може да се закачи на ѕидот додека не се користи, заштедете простор и да ви помогне да ја организирате вашата кујна. Усвојување премиум тиково материјал, издржлив, лесен, еколошки и не е лесен за пукање. Неговата рачка може да ви обезбеди удобен стисок, нема да се грижите дека ќе ги попари вашите раце, попогодни за употреба.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата