.

.

Хантер Фан Компанија Тимпани Затворен Кабел Таванот Вентилатор Светлина, Свежо Бело

Хантер Фан Компанија Тимпани Затворен Кабел Таванот Вентилатор Светлина, Свежо Бело

Оценки на купувачот:

DEN 1599.84
Од стоката
Во магацинот

Опуштете се и разладете се во омиленото дружење Со 52-Инчниот Внатрешен Тавански Вентилатор Со Кабел Од Компанијата Хантер фан. Овој издржлив вентилатор со 4 сечила е идеален за спални соби, кујни, човечки пештери, простории за перење и многу повеќе. . Тивкиот вентилатор за работа има технологија За Шепотење за да испорача супериорно движење на воздухот, така што ќе ја добиете целата моќ на ладење што ја сакате без бучава. Овој револвинг вентилатор доаѓа со енергетски ефикасни LED светилки за да помогне да се осветли секоја просторија додека заштедувате пари за комунални трошоци. Со системот за ниско монтирање, инсталирањето на овој издржлив вентилатор со 4 сечила е ветре. Прекрасната завршница со четкан никел и традиционалните детали за линијата низ телото на вентилаторот и пеглите на сечилото работат заедно за да создадат кохерентен дизајн кој ќе одговара на секој стандарден или голем стил на соба. Без разлика каков простор барате да се смрека, верувајте Во Компанијата За Вентилатори На Хантер Тимпани 52-Инчен Внатрешен Кабелски Тавански Вентилатор За Да ви помогне да го осветлите и оладите вашиот ќош. Тимпани 52-инчен тавански вентилатор ве лади во топли денови и ја осветлува секоја просторија. Шепотење моторна технологија со тивко работење и ултра моќен проток на воздух. Теренот на сечилото од 13 степени е оптимизиран за идеално движење на воздухот и врвни перформанси. Користете синџири за влечење за да го вклучите/исклучите светлото без напор со 3-брзински прилагодувања на вентилаторот. Вклучува (2) енергетски ефикасни светилки од 9 вати кои ви даваат контрола врз амбиентот во вашиот простор. ЛЕД светлосниот комплет обезбедува помала потрошувачка на енергија, посветла излезна светлина и подолг животен век од традиционалните светилки. Систем за монтирање со низок профил со 3-инчни и 2-инчни прачки. Променете ја насоката на вртење на вентилаторот во зима за да ја задржите топлината. Соодветно за висини на таванот од 9 стапки или пониски. Лумени : 800 лумени. Напон : 120 волти. Моќност (исклучува светла) : 43 вати. Материјал : МДФ или лесонит со средна густина. Боја : Бела. Димензии( D x W x H) : 52 x 52 x 14,05 инчи. Тежина : 22,49 фунти.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата