.

.

Безбедност 1 -то место за позиционирање на деца со инкогнито, темно сива боја

Безбедност 1 -то место за позиционирање на деца со инкогнито, темно сива боја

Оценки на купувачот:

DEN 3.33
Од стоката
Во магацинот

Традиционалните седишта за засилување на автомобилот за поставување на ременот се дизајнирани за различно време во животот на детето. Време кога светлите бои, тешката подлога и личните држачи за чаши го прават возењето во нив забава. Одлично кога вашето дете има 5 години - не толку многу кога имаат 8 години! Децата растат со различни стапки и на различни возрасти. Додека еден 9-годишник може да биде добро во зоната за безбедност на седење за возрасни*, друга 9-, 10-, па дури и 11-годишник не може. Во него лежи предизвикот на седиштето на автомобилот - барем што се однесува до вашето дете. И покрај тоа што знаете што е најдобро за вашето дете во однос на безбедноста на возилото, вашето дете веројатно нема да се согласи .. особено ако нивните пријатели ја минуваат поентата на возење во засилувачи. Сакате вашите деца да бидат безбедни-секој родител. Наменето за да спречи шлаканица, поудобно е за вашето дете да се вози понатаму. Што е најважно, го задржува безбедносниот ремен таму каде што треба да биде. Последователно во најразлични бои за да одговараат на повеќето ентериери на автомобили, седиштето за позиционирање на детето на инкогнито се вклопува во седиштето на вашето возило и помага да се елиминираат грижите на децата за тоа што мислат нивните пријатели за нив сè уште се возеше во бустер седишта. Што е најважно, тоа дава мир на умот за родителите кои сакаат нивното дете да биде безбедно - без оглед на нивната возраст! Нивниот грб против седиштето на возилото назад, со колена свиткани над работ на седиштето, а со нозете рамни на подот. Појасот на скутот треба да се одмори на ниско ниво, на врвот на бутовите, а ременот на рамото треба да лежи удобно низ средината на градите. Безбедност 1 -ви верува дека родителството треба да има помалку грижи и повеќе радосни моменти. Како прв и единствен лидер во безбедноста на децата, безбедноста 1 е тука за да ви даде мир на умот за да можете да поминете помалку време загрижувачки и повеќе време да уживате во секое прво искуство со вашето дете. Наменето за деца 60-120 фунти и до 60 "во висина. Го спречува да се спушти и обезбедува соодветно позиционирање на безбедносниот ремен. Дава побезбедно и поудобно возење - без изглед на традиционално седиште за засилување на автомобили. Понудени во 4 бои дизајнирани да одговараат на повеќето ентериери на возила.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата