.

.

Jewelersclub Chrome Diopside Ring Ridectone Jewelry - 0. Carat Chrome Diopside 0. Стерлинг сребрен прстен накит со бел дијамантски акцент - Gemstone прстени со хипоалергичен 0. Стерлинг сребро

Jewelersclub Chrome Diopside Ring Ridectone Jewelry - 0. Carat Chrome Diopside 0. Стерлинг сребрен прстен накит со бел дијамантски

Оценки на купувачот:

DEN 399.84
Од стоката
Во магацинот

Изработена со грижа и стручна изработка и поставена во хипоалергичен, 0,925 Стерлинг сребрен опсег, овој прекрасен зелен овален прстен е трајно направен со врвни материјали што го издвојуваат од останатите . Направено со вистински хромирани скапоцени камења, бели дијаманти и 0,925 Стерлинг сребро. Зачудувачки подарок за вашиот значаен друг, мама, сестри и најблиски! Нашите хромирани диописади ringsвони за жени и ringsвони со родилни камења убаво ги комплиментираат сите тонови на кожата. Нашите оригинални карактеристики на прстенот на хром диопсид : .Живописно парче акцент што свети одвнатре. Прстенот на Chrome Diopside на Jewelers Club Chrome Diopside има вистински 0,70 карат хром диопид скапоцен камен, пресечен во прекрасна овална и подобрена со вистински бели дијаманти кластери од двете страни. - Кластери со бели дијаманти. Иако е вулгарен и елегантен во дизајнот, овој хром диопид и дијамантски прстен е ништо друго освен кревко, направено со долготрајна, издржлива 0,925 Стерлинг сребрена лента и поставување. - Хипоалергичен 0,925 Стерлинг сребрен опсег прстен (нула никел или олово). Ние ги занаетиме нашите уникатни прстени за жени со грижа, да ви дадеме апсолутен најдобар квалитет, уметност и изработка за стапката. Со хипоалергичен, светлечки амбиент од 0,925 Стерлинг сребро, живописното, живописно, зелено сенка, сите тонови на кожата, додека другите прстени со скапоцен камен се ефтино направени и лесно се наведнуваат и се прекршуваат, нашиот хромиран дијаптичен камен прстен е квалитетен изработен за да трае.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата