.

.

Shason Textile 45 Yd памук полиестер мешавина цврста занаетчиска ткаенина, розова

Shason Textile 45 Yd памук полиестер мешавина цврста занаетчиска ткаенина, розова

Оценки на купувачот:

DEN 95.84
Од стоката
Во магацинот

Shason Textiles претставува полиестерска памучна ткаенина, ширина од 3-јарди 45 " Памучен материјал е комбинација и од природен памук и синтетички полиестерски влакна. Поли-памучните мешавини се силни, издржливи и отпорни на солзи. Тоа е лесна ткаенина која има малку повеќе текстура во споредба со 100% памук. Поли-котон е во голема мерка Се користи за печатење на ткаенини, правење маски, кошули, блузи. Тешките најчесто се користат за здолништа, панталони, абење на пад. Полиестер : 65%. Памук : 35%. Боја : розова. Дишењето . може да се пеглани . се намалува помалку отколку чист памук . ја задржува бојата.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата