.

.

Ван Зиверден дафодили Акита- Сет на светилки повеќебојни делумни сонце повеќегодишни елен отпорни на LBS

Ван Зиверден дафодили Акита- Сет на светилки повеќебојни делумни сонце повеќегодишни елен отпорни на LBS

Оценки на купувачот:

DEN 320.00
Од стоката
Во магацинот

Дафодилите (ботанички наречени нарцис) се долгорочни повеќегодишни и прават одлични придружници на други светилки, годишници и секакви грмушки. Тие истакнуваат најмногу секоја градина и се ефтино решение за додавање на боја во вашата градина. Тие се релативно без штетници и елените нема да ги јадат. Класификациите на дафодил се поделени на 13 поделби според нивната цветна форма и наследство од страна на американското друштво за нарцидил. Тие добро се снаоѓаат во текот на поголемиот дел од САД, доколку има видлива зима. Овие цвеќиња на дафодил се држат на врвот на цврсти стебла и се отпорни на ладно и влажно време. Забавен факт : Дали знаевте дека нарцисот е цвет од март? Ван Зиверден, отпорен на елени, повеќегодишни, зони на цврстина на УСДА 3-8, 2 фунти ван Зиверден дафодили Акита-сет од 12 светилки разнобојно делумно делумно сонце, повеќегодишно елен отпорен на елен 2 фунти. Нова сорта. Отпорен на елени и години на безгрижна боја. Издржува ладно, влажно време. Отпорен на елени. Целосно сонце до делумна сенка. Повеќегодишни. Заспана сијалица со големина 12/14 см. Расте со 14-16 "високи. Цути во пролет. добро одводнувајќи ја почвата во полно сонце на светло сенка. Сијалиците не сакаат влажни стапала. Вода за време на нивниот период на раст. Оклопувањето помага во растот и природното зголемување на неутрализираните. Дафодилите можат да бидат оставени непреставени за натурализирање со години. Ако не можете да ги засадите веднаш, чувајте складирајте На ладно, воздушно место. Кога ќе им се даде изобилство на сонце, вода и соодветна исхрана, отстранување на цвеќињата веднаш штом одат и ќе им дозволат на лисјата да се кафеави пред да се отстранат, тие ќе се вратат со години што доаѓаат со малку други напори.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата