.

.

Трговска марка ликовна уметност „Meerkat in Tree“ платно уметност од Чери Ро Дирксен

Трговска марка ликовна уметност „Meerkat in Tree“ платно уметност од Чери Ро Дирксен

Оценки на купувачот:

DEN 704.00
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Cherie Roe Dirksensubject : Animals Tyle : Modern & Modern and Modernivery Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија, се одликува со меркаат што седи на врвот на гранката на дрвото. Истакнати бои : тен, жолта, црвена, зелена, кафеава, сива, бела од нејзините афиони за потписи на златни спирални позадини на нејзината уметност во диви животни во Зебра, Чери има разновидно и шарено портфолио. Родена е и одгледана во богато разновидна флора и фауна Мајка Сити, која му дава исклучителен предност богатство на впечатлива околина за да извлече безгранична инспирација. Таа е исто така автор за само-зајакнување, која има објавено 2 романи, заедно со табела за нејзината уметност и инспиративни учења. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Меекер што седи на врвот на гранката на дрвото.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата