.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Четвртиот“ платно уметност од Дејвид Костент

Заштитена марка ликовна уметност „Четвртиот“ платно уметност од Дејвид Костент

Оценки на купувачот:

DEN 3.00
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Дејвид Chestnutt Subject : Abstract Style : Modern & Modern and Modernively Product Тип : Галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има модерна графичка графичка знаме и огномет. Истакнати бои : бела, сина, црвена, светло сина, виолетова, розова, тен по дипломирањето на колеџот за уметност и дизајн во Онтарио, Дејвид има хонорарен во графички дизајн и илустрација повеќе од триесет години. Тој има произведено слики за клиенти низ Северна Америка, вклучувајќи ги и Браќата Leaver, Торонто Starвезда, АТ & Т, стерео преглед, Случајна куќа, Кока-Кола, ТВ-водич, Мекдоналдс, Вол Стрит Journalурнал, Тојота и многу други. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Современа графичка графичка знаме и огномет.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата