.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Едноставно ливчиња против“ платно уметност од Ен Таволети

Заштитена марка ликовна уметност „Едноставно ливчиња против“ платно уметност од Ен Таволети

Оценки на купувачот:

DEN 2.33
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Ен Таволетисјубјект : Флоралстајл : Модерни рустичнипродуктивни типови : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има сина пеперутка над низа разнобојни диви цвеќиња. Растејќи во западна Пенсилванија, нејзините родители на уметници беа огромни влијанија и таа се восхитува на работата на Мери Касат, Johnон Сингер Сарџент и Рене Груау. Ен го добила својот соработник за модна илустрација од Модниот институт за технологија во Newујорк. Нејзиниот стил на илустрација варира многу од уредничката мода до народната уметност. Таа работи во најразлични медиуми, вклучувајќи акрилици, пенкало и мастило, обоен молив и акварели. Во своето слободно време, Ана ужива во украсувањето, градинарството и да поминува време со сопругот, графички дизајнер и двајца синови тинејџери. Ен ја прави својата куќа во предградие на Питсбург, ПА. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Сина пеперутка над низа разнобојни диви цвеќиња.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата