.

.

Марабу свилена боја, 50мл, црна

Марабу свилена боја, 50мл, црна

Оценки на купувачот:

DEN 0.33
Од стоката
Во магацинот

Оваа вода базирана на вода Марабу свилена боја има живописна, брилијантна боја, како и одлични својства на проток. Создадете прекрасни таписерии, облека и текстилна уметност на луксузната и светлечка површина на свила. Мешајте ги боите како што сакате, и кога ќе завршите, едноставно поправете ја бојата со пеглање. Оваа боја е погодна за сите техники за сликање на свила, како и за тенки памучни ткаенини. Перење и суво чистење. Тегла од 50 мл. Лесна боја.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата