.

.

Вестингхаус Осветлување Три Светлосни Комплет Бранеа Никел Фрост

Вестингхаус Осветлување Три Светлосни Комплет Бранеа Никел Фрост

Оценки на купувачот:

DEN 4066.40
Од стоката
Во магацинот

Лесно освежете ги застарените вентилаторски светла со овој комплет за осветлување на таванот од три светлосни кластери. Овој енергетски ефикасен комплет за светло вклучува СВЕТИЛКИ ЗА ЗАШТЕДА на енергија КОИ обезбедуваат светло осветлување. Долготрајните LED светилки ја елиминираат потребата за промена на светилките во тешко достапните тавански вентилатори додека ви заштедуваат пари. Светлосниот комплет има елегантна завршница со четкан никел и матираните ребрести стаклени нијанси испуштаат светло, убаво осветлување. Традиционалниот дизајн добро се вклопува со различни стилови на вентилатори во затворен таван.Бренд Име : Вестингхаус Заврши : Брусен Никел Боја : Браун Тип На Производ : Кластер Таванот Вентилатор Светлосен Комплет Светилки Вклучени : Да Затемнети : Нема Материјал : Стакло АДС Наведени : Нема Број Во Пакет : 1 пк Максимална Моќност На Сијалицата : 5 W Тип На Пакување : Кутија Светлосен Капак : Да УЛ Наведени : Не ЕТЛ Наведени : Да Ширина : 12.75 инчи. Тип На Основата На сијалицата : Средна (Е26) Внатрешна или Надворешна : Тип На Внатрешна Сијалица : ЛЕР Висина : 7 инчи. Длабочина : 12.75 во. Осветлување Или Осветлување : Долна Светлина Енергетска Ѕвезда Сертифицирана : Не комплетот за светло има елегантна завршна обработка на никел со четка и замрзнатите ребрести стаклени нијанси испуштаат светло, убаво осветлување долготрајните LED светилки ја елиминираат потребата за промена на светилките во тешко достапни вентилатори на таванот додека ви заштедуваат пари овој енергетски ефикасен комплет за светло вклучува СВЕТИЛКИ ЗА ЗАШТЕДА НА енергија кои обезбедуваат светло осветлување 40 вати еквивалент 13 годишен живот Лесно освежувајте застарени вентилаторски светла Со овој комплет за осветлување на Таванот со Три Светлосни Кластери традиционалниот дизајн добро се вклопува со разновидност : традиционалниот дизајн добро се вклопува со различни стилови на вентилатор во затворен таван елегантен финиш со четкан никел со матирани ребрести стаклени нијанси. Одговара на повеќето светлосни комплети-прилагодливи 42-инчни на 52-инчни внатрешни тавански вентилатори со централна дупка во капачето за куќиште. Вклучува три СВЕТИЛКИ ШТО не се затемнуваат, инструкции за инсталација и хардвер за монтирање. Димензии : 7 инчи висока и 12-3/4 инчи широк. "Погледнете повеќе детали за производот.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата