.

.

Брејерс класици сладолед сладолед оз, совршен со пита, торта и десерти

Брејерс класици сладолед сладолед оз, совршен со пита, торта и десерти

Оценки на купувачот:

DEN 85.12
Од стоката
Во магацинот

Америка сака сладолед од чоколадо, и така и ние! Сладоледот од чоколадото Breyers е направен со не-GMO извори состојки како свеж крем, млеко и шеќер и исто така е без глутен. И тоа вкусно чоколадо што ги задоволува вашите пупки за вкус? Тоа е вистинско какао што го користиме во секоја када за сладолед. Тоа е сладолед од чоколадо од вашите соништа, богат и кремаст со вистинска количина сладост. Кога Вилијам Брејер го започна својот мал бизнис за сладолед во Филаделфија во 1866 година, тој ги засноваше своите рецепти околу едноставни и чисти состојки. Повеќе од 150 години подоцна, ние сè уште ја почитуваме истата филозофија. Ние секогаш започнуваме со висококвалитетни состојки како свеж крем, млеко и шеќер и ги комбинираме со природно извори бои и вкусови за здрава добрина. Оваа комбинација е како создаваме вкусови што ги познавате и ги сакаме. Нашата млекара доаѓа од американски земјоделци кои произведуваат 100% млеко и крем од одделение од крави кои не се третирани со вештачки хормони за раст*. Поканете го вашиот нов омилен замрзнат третман од многу класични вкусови на сладолед денес, како нашиот домашен сладолед од ванила, чоколадо од нане, нане чоколадо, нане чоколадо Чип сладолед, природен сладолед од јагода и многу повеќе. * ФДА наведува дека не е прикажана значителна разлика помеѓу млечните производи добиени од кравите третирани со RBST и не-RBST. Сладоледот од чоколадото во Брејерс има богат, чоколаден вкус со вистинска количина сладост . Брејерс ги користи највисоките состојки во сите наши рецепти за сладолед, како какао и 100% одделение млеко и крем . овој глутен без глутен Замрзнат десерт има богат вкус на чоколадо што доаѓа од вистинско какао . Омилен сладолед од чоколадо во Америка! Овој класичен вкус е тешко да се одолее . подобро започнува со Брејерс. Овој сладолед е направен со свеж крем, шеќер, млеко и вистинско какао за богат сладолед од чоколадо . Брејерс има над 150 години искуство со правење сладолед со уста и замрзнати млечни десерти.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата