.

.

Американски италијански тестенини Пенсилванија холандски панделки со тестенини, Оз

Американски италијански тестенини Пенсилванија холандски панделки со тестенини, Оз

Оценки на купувачот:

DEN 20.48
Од стоката
Во магацинот

Панделки со тестенини, без жолчка, широка 12 мл (340 g) Добар извор на цело зрно. Бесплатно холестерол. Време за готвење 10-12 минути. Вкусен традиционален вкус на глупак! Цело жито 12 g или повеќе по порција. Јадете 48 g или повеќе цели зрна дневно. Никој не знае повеќе за тестенини отколку во Пенсилванија Холанѓанец. Нашиот едноставен, здрав рецепт не користи ништо друго освен најквалитетни состојки за вкусен домашен вкус. Сега можете да се чувствувате уште подобро за да му служите на Пенсилванија холандски на вашето семејство и гости. Нашиот добар извор на панделки од жолчка од цело зрно обезбедува 12 грама цело зрно по порција и е без холестерол со ист одличен вкус како традиционалните тестенини. Хранливи и вкусни! Пенсилванија Холанѓанец - Ништо не се приближува до домашно! . 1. Донесете вода до брзо вриење. Додадете сол, ако сакате. 2. Додадете широки панделки во Пенсилванија. 3. Вратете ја водата во брзо вриење; Гответе го откриено, мешајќи често, според табелата подолу. 4. Исцедете. 5. За салати и печени садови, исплакнете во ладна вода; исцедете. За истурање сосови, исплакнете во топла вода; исцедете. 1 пакет (12-унца) Неварени тестенини : 4 кварта вода; 10 до 12 минути време за готвење. Совети за готвење : Тајната за правилно подготвени тестенини што не се лепливи е да се задржи водата да врие постојано. Тестирајте ги тестенините една минута пред времето за готвење за да ја проверите нежноста што ја претпочитате. Содржи состојки со пченица и јајца. 12 мл (340 г) Канзас Сити, МО 64116 877-Ае-ПАСТА 2009 година со панделки со тестенини, без жолчка, широка. Добар извор на цело зрно. Бесплатно холестерол. Време за готвење 10-12 минути. Вкусен традиционален вкус на глупак! Цело жито 12 g или повеќе по порција. Јадете 48 g или повеќе цели зрна дневно. Никој не знае повеќе за тестенини отколку во Пенсилванија Холанѓанец. Нашиот едноставен, здрав рецепт не користи ништо друго освен најквалитетни состојки за вкусен домашен вкус. Сега можете да се чувствувате уште подобро за да му служите на Пенсилванија холандски на вашето семејство и гости. Нашиот добар извор на панделки од жолчка од цело зрно обезбедува 12 грама цело зрно по порција и е без холестерол со ист одличен вкус како традиционалните тестенини. Хранливи и вкусни! Пенсилванија Холанѓанец - Ништо не се приближува до домашна!.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата