.

.

Хлома Постави Торта Мувла Флексибилни Нелепливи Храна Одделение Тркалезна Форма Муси Мувла Кујна Алатки

Хлома Постави Торта Мувла Флексибилни Нелепливи Храна Одделение Тркалезна Форма Муси Мувла Кујна Алатки

Оценки на купувачот:

DEN 1.00
Од стоката
Во магацинот

Опис : лесно можете да демулдирате бидејќи површината на калапот е мазна и нелеплива; и тоа нема да влијае на вкусот на храната поради нејзиниот материјал за храна, без мирис.Одлична интерактивна алатка што можете да ја користите за правење десерти со вашите пријатели или семејство за да ја зголемите меѓусебната наклонетост и да ги вежбате вашите практични вештини.Изграден од силиконски материјал, калапот за торта е безбеден и издржлив.Дијаметарот на калапот за торта е 23 см, а ширината е 5cm.It може да се користи за правење колачиња, бисквити, торта, бонбони, чоколадо, итн.Име на предметот : Материјал За Мувла За Торта : Силиконски Карактеристики : Тркалезна Форма, Лесна За Чистење, Повеќенаменски Детали : 23см х 5см/9.06 "х 1.97" (Прибл.) Забелешки : поради разликата во поставувањето на светлината и екранот, бојата на предметот може да биде малку поинаква од сликите.Ве молиме дозволете мала разлика во димензиите поради различно рачно мерење.Пакетот Вклучува : 1 х Мувла За Торта(Вклучена Основа И Прстен) лесно можете да демулдирате бидејќи површината на калапот е мазна и нелеплива; и тоа нема да влијае на вкусот на храната поради нејзиниот материјал за храна, без мирис. Одлична интерактивна алатка што можете да ја користите за правење десерти со вашите пријатели или семејство за да ја зголемите меѓусебната наклонетост и да ги вежбате вашите практични вештини. Изграден од силиконски материјал, калапот за торта е безбеден и издржлив. Дијаметарот на калапот за торта е 23 см, а ширината е 5 см. Може да се користи за правење колачиња, бисквити, торта, бонбони, чоколадо итн.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата