.

.

Со Метална Тока Силен Јаже За Врзување За Паѓање За Тешки Алатки За Планинарење Обука Пештера Спортски Стил На Отворено В

Со Метална Тока Силен Јаже За Врзување За Паѓање За Тешки Алатки За Планинарење Обука Пештера Спортски Стил На Отворено В

Оценки на купувачот:

DEN 4624.00
Од стоката
Во магацинот

Опис : ФУНКЦИЈА : спречете губење на опрема за планинарење и качување по карпи и спречете паѓање на алатки на голема надморска височина, помогнете им на работниците да ги поврзат алатките додека работат и да спречат штета предизвикана од испуштени алатки.СИГУРЕН КАРАБИНЕР : Поводникот На Алатот има силен карабин од алуминиумска легура за прицврстување на бравата. Другиот крај се користи за поврзување на алатката. И карабинот лесно се ослободува со една рака.ИЗДРЖЛИВО ЕЛАСТИЧНО ЈАЖЕ : Јажето што Се Повлекува За Качување По Карпи е изработено од издржлив полиестерски материјал, обезбедува добра флексибилност и е тешко за долготрајна употреба.ГОЛЕМИНА : Јаже за Тешки Алати должината се протега од 12,99 инчи до 20,47 инчи(33 см до 52 см). Карабинер оптоварување 16КН, исклучителна изработка и силна сила.ШИРОКА ПРИМЕНА : Алатката За Врзување Со Метална Тока е погодна за спортови на отворено, како што се пешачење, качување, тренинг, спуст, арборикултура, градежништво, столарија, покриви, кампување итн.Спецификација : Материјал : Полиестер, Табела За Легура На Алуминиум : Еластично Јаже : 33см-52см/12.99-20.47 инчи карабин : 8смх4, 8см/3. 15инхх1, 89инчпакетот Вклучува : 1 Забелешка : бојата на карабинот е случајна. и за рачни алатки што се повлекуваат. еластична Анти Изгубени Јаже Качување По Карпи. алатка за врзување ремен Со Карабин.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата