.

.

Willow Creek Press Calendarиден календар на Минесота

Willow Creek Press Calendarиден календар на Минесота

Оценки на купувачот:

DEN 239.68
Од стоката
Во магацинот

Прекрасната и разновидна географија на Минесота е на славен приказ преку овие дванаесет зачудувачки фотографии. Исто така, ќе се запознаете со оваа фасцинантна состојба подобро во нашиот уникатен календар во кој има предложени дестинации, годишни настани и корисни веб -страници, додавајќи уште поголемо уживање во вашите идни патувања во Минесота. Календарот за wallидови со голем формат, исто така, вклучува шест месеци на бонус од јули до декември 2019 година; големи дневни мрежи со изобилство простор за белешки за белење, состаноци и потсетници; Фази на месечината; Американски и меѓународни празници. Големина од 12 "x 12" (се отвора до 24 "висока x 12" ширина). Големи простори за пишување. 18 месеци употребливи мрежи. Информации за бонус како празници, набудувања и фази на месечината. Висококвалитетен залиха на хартија. Заштитно смалување.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата