.

.

Трговска марка ликовна уметност „Две птици од рај“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност „Две птици од рај“ платно уметност од Пјер Леклерк, бел мат, дрвена рамка

Оценки на купувачот:

DEN 3.00
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Пјер Леклерскубјект : Флоралстил : Современа трговска марка ликовна уметност „Две птици на рајот“ платно уметност од Пјер Леклерк, Бело мат, Вуд рамка : Уметник : Пјер Леклерц. Тема : Цветни. Стил : современ. Тип на производ : Рамка од дрво, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко дело има две живописни, разнобојни птици од рајски цвеќиња среде зелени лисја. Печатење на giclee под акрилик во рамка од дрво. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата