.

.

Дигитална камера на Nikon Coolpi L

Дигитална камера на Nikon Coolpi L

Оценки на купувачот:

DEN 14879.20
Од стоката
Во магацинот

Nikon Coolpix L620 18.1 Megapixel Компактен фотоапарат - црвена - 3 "LCD - 16 : 9 - 14x оптички зум - 2x - оптички (IS) - 4896 x 3672 Слика - 1920 x 1080 Видео - HDMI - HD режим на режим на филмот Зум ве приближува, ве затвора, ве затвораат Сликите ве приближуваат, дозволете му на Cool Pix L620 да ја заврши целата работа додека фаќате зачудувачки 18.1-мегапикселни фотографии и целосни HD 1080p видеа со стерео звучни детални блиски од телефонски растојанија, широки групни снимки во слабо осветлени ентериери, брза акција на спортот на спортот поле и повеќе. Ергономски дизајн со удобен зафат и голем 3,0-инчен LCD дисплеј го олеснуваат обликувањето на снимките со моќните леќи со стаклена зум на зумирање Nikkor, и сензорот за слика на CMOS со мала светлина овозможува да се фотографираат во повеќе ситуации без блиц. Фатете ги сите моменти што се важни.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата