.

.

Африкански Експресивни Култури: Хип Хоп Африка: Нова Африканска Музика Во Глобализирачкиот Свет

Африкански Експресивни Култури: Хип Хоп Африка: Нова Африканска Музика Во Глобализирачкиот Свет

Оценки на купувачот:

DEN 608.00
Од стоката
Во магацинот

Хип Хоп Африка истражува нова генерација Африканци кои не се само потрошувачи на глобални музички струи, туку и активни и креативни учесници. Internationalк Чари и меѓународна група соработници внимателно ја разгледуваат младинската култура и експлозијата на хип хопот Во Африка, прегратката на другите современи жанрови, вклучувајќи реге, рага и евангелска музика и континуираната виталност на тапанирањето. Покривајќи Ги Сенегал, Мали, Брегот на Слоновата Коска, Гана, Нигерија, Кенија, Танзанија, Малави и Јужна Африка, овој том нуди уникатни перспективи за присуството и развојот на хип хоп и друга музика Во Африка и нивното место во глобалната музичка култура. Африкански Експресивни Култури : Хип Хоп Африка : Нова Африканска Музика Во Глобализирачкиот Свет (Тврд Повез).

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата