.

.

Земја Лекции-Гитара Лекција Голдмин Серија Книга Онлајн Аудио

Земја Лекции-Гитара Лекција Голдмин Серија Книга Онлајн Аудио

Оценки на купувачот:

DEN 311.52
Од стоката
Во магацинот

(Едукативна Гитара). Проширете го вашето знаење за гитара со лекцијата За Гитара голдмин серија! Одликувајќи се со 100 индивидуални модули кои покриваат огромна низа теми, секоја лекција во овој обем на Земја вклучува детална инструкција со примери за играње претставени во стандардна нотација и таблатура. Исто така, ќе добиете исклучително корисни совети, дијаграми на скали, решетки за акорди, фотографии и многу повеќе за да го зајакнете вашето искуство во учењето, плус аудио траки со демонстрации на перформанси од сите примери во книгата! Опфатени се огромна разновидност на стилови и техники на гитара во земјата, вклучувајќи : лижење со отворен акорд, техники на chам, пентатонски ваги, арпеџи, лижење со двојно застанување, лижење со тројно застанување, стандардни свиоци, свиоци од челик со педали, берење Тревис, хибридно берење, земја во стил на прсти, украси на акорди и многу повеќе! До аудиото се пристапува преку интернет користејќи го единствениот код во секоја книга и може да се пренесува или презема. Аудио датотеките вклучуваат РЕПРОДУКЦИЈА+, мултифункционален аудио плеер кој ви овозможува да го забавите звукот без да го менувате теренот, да поставувате точки на јамка, да менувате копчиња и да ја менувате тавата лево или десно. 100 Земја Лекции : Гитара Лекција Голдмин Серија.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата