.

.

Париз Франција Асниер Руил Бугивал - Бедекер-23. 33. - Мат Платно

Париз Франција Асниер Руил Бугивал - Бедекер-23. 33. - Мат Платно

Оценки на купувачот:

DEN 1.67
Од стоката
Во магацинот

Стари Меѓународни Мапи-Асниерес-Руеил-Бугивал-Париз-Бедекер 1911 - ова е извонредна Репродукција во целосна Боја отпечатена на висококвалитетна сјајна хартија, уметничка хартија или платно.Големина на печатење : 23,00 х 33,52 инчи58,42 Х 85,14 см следниве градови се вклучени : Париз.Оваа Карта се Наоѓа Во : Париз.Sku : Itfr0232оригиналните Мапи често е тешко да се најдат и обично имаат линии на превиткување, идентификувајќи печати или ознаки, солзи, парталави рабови и избрани други природни знаци на возраст што ја намалуваат нивната убавина. Сите наши мапи се професионално обновени за да ја прикажат нивната оригинална убавина, притоа чувајќи ги сите историски податоци непроменети.Овие карти се прекрасни делови од историјата полни со информации корисни за Историчарите, Генеалозите, Картографите, Ловците На Реликвии И Други. Тие прават фасцинантни парчиња разговор и прекрасни уметнички дела за домот или канцеларијата. Бесплатен Превозот. Мапите се испраќаат валани. Гикли Печатење.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата