.

.

Дорман 740-Регулатор На Задниот Десен Прозорец За Специфични Модели На Oldsmobile Pontiac одговара: 1992 - PONTIAC GRAND AM, 1992-OLDSMOBILE DECHICA

Дорман 740-Регулатор На Задниот Десен Прозорец За Специфични Модели На Oldsmobile Pontiac одговара: 1992 - PONTIAC GRAND AM,

Оценки на купувачот:

DEN 5052.48
Од стоката
Во магацинот

Овој регулатор на прозорецот за замена е прецизно дизајниран и опширно тестиран за да одговара на точното вклопување, функцијата и перформансите на регулаторот на прозорецот на акциите на одредени години, марки и модели на возила. Со над 80.000 производи поддржани од тим инженери и експерти за производи со седиште во Соединетите држави, Дорман е првиот избор на автомобилски професионалци, механичари во дворот и самостојни низ Северна Америка. Доверлива замена-инженер и тестиран за да одговара на вклопувањето, функцијата и перформансите на оригиналниот регулатор на прозорецот на одредени возила. Обезбеден квалитет-опширно тестиран со возење велосипед илјадници пати во вистинска врата на возилото за да се обезбеди долг работен век без проблеми. Сигурен дизајн-инженеринг во САД и поддржан од долгата историја на автомобилското искуство на резервните пазари. Лесна инсталација-обратно-инженеринг за да одговара на оригиналната форма и димензии на опремата за да обезбеди директно, беспрекорно вклопување. Обезбедете вклопување-за да бидете сигурни дека овој дел одговара на вашето точно возило, внесете ја вашата година, направете, моделот и конфигурацијата во алатката за монтирање на оваа страница. Одговара Изберете : 1992-1998 ПОНТИЈАК ГРАНД АМ 1992-1998 ОЛДСМОБИЛ ОСТВАРУВАЊЕ и повеќе-додадете го вашето возило во нашиот додаток за вклопување за да проверите.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата