.

.

Лизгалиште Текстура Полиестер Мрежа Шорцеви, Возрасни 2X-Големи, Црна

Лизгалиште Текстура Полиестер Мрежа Шорцеви, Возрасни 2X-Големи, Црна

Оценки на купувачот:

DEN 784.00
Од стоката
Во магацинот

Шорцевите Со Текстура На Лизгалиштето ШАМПРО се дизајнирани да им помогнат на хокеарските спортисти да настапат на врвот на својата игра. 100% полиестерската мрежеста ткаенина што дише овозможува проток на воздух, одржувајќи ги спортистите поладни и поудобни. Еластична удобност од 2" внатре во појасот безбедно го гушка половината со помош на кабел за влечење. Приложената лента вклучува тврда чаша со вентилациони канали и меки флексибилни рабови за да се зголеми удобноста. Вградените јазичиња за прицврстување со кука и јамка им овозможуваат на спортистите лесно да ги закачат своите хокеарски чорапи. Достапно во големини ЗА возрасни S-2 X и големини на млади S-Lto одговара на спортисти од секоја возраст и ниво. Овие мрежести шорцеви се дизајнирани да им помогнат на хокеарските спортисти да настапат на врвот на својата игра. 100% полиестерската мрежеста ткаенина што дише овозможува проток на воздух, одржувајќи ги спортистите поудобни. Еластична удобност од 2 инчи во внатрешноста на појасот безбедно го прегрнува половината со помош на кабел за влечење. Приложената лента вклучува тврда чаша со вентилациони канали и меки флексибилни рабови за да се зголеми удобноста. Вградените јазичиња за прицврстување со кука и јамка им овозможуваат на спортистите лесно да ги закачат своите хокеарски чорапи. Достапно во големини ЗА возрасни С-2Х и младински големини 2-Л за да одговара на спортисти од секоја возраст и ниво.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата