.

.

Експерт градинар 3.25g Fuji Apple Fruit Tree Live Restrance Целосно светло светло црвено

Експерт градинар 3.25g Fuji Apple Fruit Tree Live Restrance Целосно светло светло црвено

Оценки на купувачот:

DEN 3.00
Од стоката
Во магацинот

Еплските дрвја Фуџи произведуваат јасни, супер слатки јаболка - совршена закуска, веднаш од вашиот двор. Разновидноста на Fuji Apple има црвеникаво-зелена боја. Јаболкото е цврсто, крцкаво, сочно бело месо со одличен вкус. Без разлика дали ги јадете директно од дрвото или ги испекувате во колачи од рерна, црвените Фуџи се познати по нивниот исклучителен квалитет. Нивната разноврсност е она што ги прави идеален избор за садење. Розовите задни и бели цвеќиња од фронтот се појавуваат во април. Цути се мали и во кластери на индивидуални кратки стебла. Прекрасните јаболка со црвена боја зреат кон крајот на октомври. Вкрстеното опрашување со различна сорта е клучно за неговиот растечки и носечки успех. Целосно сонце (6 или повеќе часови директна сончева светлина на ден). Целосно сонце. Пинк цути. Прикажани цвеќиња. Големо овошје. Црвени, живи растенија. Јадење градина. Листопасно дрво. Зони 4-9. Есенска жетва. Лесна грижа. Цветни.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата