.

.

Трговска марка ликовна уметност „лисја табела II Shiplap“ Canvas Art By Wild Apple Portfolio

Трговска марка ликовна уметност „лисја табела II Shiplap“ Canvas Art By Wild Apple Portfolio

Оценки на купувачот:

DEN 1530.08
Од стоката
Во магацинот

Уметник : портфолија на диви јаболка : сè уште начин на живот : природен модерен проитивен вид : галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има различни видови зелени лисја наредени на бело дрво панели. Истакнати бои : Бело, зелено, сиво портфолио на диви јаболка/фотографија ги прикажува напорите за соработка на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Портфолиото/фотографијата на Wild Apple ги прикажува заедничките напори на нашите талентирани и креативни дизајнери и уметнички режисери. Користејќи ги пронајдените предмети, документи, фотографија и гроздобер уметност, работата на нашето студио се однесува на тековните трендови на дизајнирање. Нашите дизајнери се Лори Честер, Гретчен Греј-Бучанан, Моира Херши, Елисе Робичауд, Мајкл Мулан, Мајк Шик, Сју Шлабах, Пени Шехан и Лора Маршал. - Различни видови зелени лисја распоредени на бело дрво панели.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата