.

.

Трговска марка ликовна уметност 'Paysage Au Patis Pointoise' Canvas Art by Camille Pissarro

Трговска марка ликовна уметност 'Paysage Au Patis Pointoise' Canvas Art by Camille Pissarro

Оценки на купувачот:

DEN 2.00
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Камил писаросубјект : пејзаж-апелатива : Традиционално производ Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има куп сено во центарот на зелено поле. Камил Писаро беше една од највлијателните членови на француското импресионистичко движење, не само како уметник, туку и како учител. Тој беше единствениот уметник што учествуваше на сите осум импресионистички изложби. Писаро беше наречен „најреален и најивен член“ на групата импресионистичка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Еден куп сено во центарот на зелено поле.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата