.

.

Сет на облека за девојчиња на Картер, 3-парчиња, предме- месеци

Сет на облека за девојчиња на Картер, 3-парчиња, предме- месеци

Оценки на купувачот:

DEN 3.33
Од стоката
Во магацинот

Нови стилови, иста голема вредност. Свеж изглед што ќе го сакате направен со квалитетот на кој му верувате од Картер. Супер сладок (и функционален!) Сет, совршен за прв ден дома на бебето. Направено од моето дете на Картер, овој цветен пакет за печатење е изработен во целост со мек, дишечки памук за да го задржи бебето удобно цел ден. Наметнувачот на конверторот има прилепувања што ви даваат опции : малку нозе на пантолони или дното на наметка. Плус, ситни чорапи и симпатична мала капа, го одржуваат бебето пријатно кон нејзините прсти. Совршен подарок за очекувајќи мама! 3-парчиња сет вклучува : една наметка за конвертор, една капа и еден пар чорапи за чизми. 100% памук. Наметка : долги ракави; не-напади да станат наметка; Силните прилепувања остануваат во чекор со абење, миење, повторете; Сеопфатно цветно печатење. Капа : мека, истегната лента манжетна; Направен јазол на врвот. Чорапи со бута : манжетни со ребрести. Прави слатка облека од дома. Сертифициран стандард 100 од OEKO-TEX®. Големини preemie-3m. Машина за перење. Увезени.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата