.

.

1- Карат Т.Г.В. Peridot и бел сафир жолто позлатен сребрен сребрен прстен и полу-вештачка лента

1- Карат Т.Г.В. Peridot и бел сафир жолто позлатен сребрен сребрен прстен и полу-вештачка лента

Оценки на купувачот:

DEN 3.33
Од стоката
Во магацинот

Покажете ја вашата вечна loveубов и посветеност со овој Tangelo Peridot и белиот сафир стабилен и полу-верен прстен. Монтирана во бујно жолто позлатено сребро, има пет камења од перидоти, поставени од кружни, со пикапови (4 х 4мм) во центарот, прекриени со 12-тина тркала, бел сафир скапоцени камења. Засилен со висок полски финиш, овој прстен на скапоцен камен е совршен избор за вашата сакана. Направено во сребро. Облечен жолто-родиум. 1-3/5 CT T.G.W. Перидот и белиот сафир. Камења поставени од пронг. Ширина на опсег : 1,7мм. Стабилен прстен и полу-етерарен опсег. Август Роден камен. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Тангело : Виножито од скапоцени камења е твое да го откриеш со накит Тангело. Со илјадници стилови за избор, ќе ја најдете нијансата што е соодветна за вас. Украсете се со пенлив рафал на боја.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата