.

.

Соимои Мов Жоржет Ткаенина Лисја И Цветни Блок Декор Ткаенина Печатени Двор Широк

Соимои Мов Жоржет Ткаенина Лисја И Цветни Блок Декор Ткаенина Печатени Двор Широк

Оценки на купувачот:

DEN 97.92
Од стоката
Во магацинот

✤ Соимои претставува широк спектар на печатени ткаенини во 1000 см различни отпечатоци. Сите се дизајни се нови и дизајнирани во нашето студио од специјализирани дизајнери на текстил кои имаат солидно познавање на производството на ткаенини и нивната крајна употреба на производи. Почнувајќи од создавање на дизајн до процес на финално печатење на ткаенини обучената работна сила е усогласена опремена со најнова модна технологија и техники што ја прави ткаенината поживописна и попрецизна како што изгледаат на сликите. Не Се користат Штетни хемикалии во процесот на печатење пред и по печатење на ткаенината . мастилата на база на вода се користат За Печатење На Природни И Полиестерски влакна. ✤ Материјал : Мос Џорџет ✤ Техника : Ткаени.✤ Ширина : 42 инчи. ✤ Предиво брои : 150/150.✤ Густина/Тежина : 116*66.✤ ГСМ : 130 гсм. Единица за продажба : Покрај Дворот. ✤ Шема : Блок. ✤ Тип : Џорџет. ✤ Материјал : 100% Полиестер. ✤ Карактеристика : Отпорен На Смалување, Средна Тежина, Нетранспарентен. Употреба : Мов Жоржет Ткаенина се користи кошули ,блузи, блузи и други женски фустани со својот живописен ефект на боење. ✤ Нега за перење : машинско перење суво, паѓање на ниско ниво, Отстранете го навремено. ➽ ПС : Боите на фотографиите се што е можно поблиску до вистинскиот производ, но ве молиме знајте дека секој монитор и компјутер ги прават боите малку поинаку. Colors ПС : Боите може да варираат според Квалитетот на ткаенината, Гсм и Нишките Исто така. € Мов Жоржет Ткаенина Во Блок Печатење. ● Материјал : Мов Жоржет Предиво Брои : 150/150 ГСМ : 130. ● Ткаенината Широка 42 Инчи Се продава Покрај Дворот и се сече по нарачка. ● Оваа Ткаенина Соимои е разноврсна колку што е прекрасна! Печатени На Мов Жоржет оваа ткаенина е Отпорна на Собирање Отпорна На Солзи и е совршена за изработка На Облека и работа со драпирање. Оваа ткаенина е нетранспарентна поради тесното ткаење. ● Нега за перење : машинско перење суво, паѓање на ниско ниво, Отстранете го навремено. ● Печатење Ткаенина од Двор Ткаенина Отпечатоци Од Двор Печатена Ткаенина 1 Двор Печатење Ткаенина За Шиење БТИ Печатена Занаетчиска Ткаенина од Ткаенина За Печатење Во Двор Од Ткаенина За Декор Во Двор Печатена БТИ.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата