.

.

Furhaven Миленичиња Производи Furhaven Лого Затворен Надворешен Луксузен Ортопедски Кревет За Миленичиња За Кучиња И Мачки-Длабока Лагуна, Џамбо

Furhaven Миленичиња Производи Furhaven Лого Затворен Надворешен Луксузен Ортопедски Кревет За Миленичиња За Кучиња И Мачки-Длабока

Оценки на купувачот:

DEN 3.33
Од стоката
Во магацинот

Дајте му на вашето домашно милениче мирен сон што го заслужуваат Со Фурхавен Внатрешен / Надворешен Печатење На Лого Отпорен На Вода Душек Кревет За Кучиња. Водоотпорен капак е направен од надворешно издржливо водоотпорно обложено поликанво. Совршен за кучиња и мачки кои сакаат да се шират во сон. Ортопедската основа од пена (гајба за јајца) ги поддржува зглобовите на вашето домашно милениче, ги ублажува точките на притисок и помага да се подобри циркулацијата на воздухот за оптимален одмор. Опцијата Џамбо Плус, за поголеми раси, има ортопедска пена со цврста плоча за поголема поддршка и удобност. Капакот со патент лесно се отстранува и се пере во машина за ваша погодност. Низок профил, чекор-на дизајн за лесен пристап од страна на постарите или лицата со посебни потреби миленичиња. Лесно за чистење. Нега на капакот : Извадете ја од јадрото пред миење (видете ја етикетата на цвест за упатствата за нега на ткаенина). Нега на пена : исчистете го Местото со благ сапун; исплакнете. Размачкајте, а потоа исушете го воздухот. Немој да се стегаш. Не за употреба без надзор од животни со однесување за џвакање. ДИЗАЈНИРАН ЗА ДОМАШНИ МИЛЕНИЦИ : класичниот дизајн на душеци за кревети за миленичиња им дава на кучињата и мачките многу простор за спиење во различни позиции, при што страничните страни обезбедуваат дополнителна амортизирана мансарда за зголемено гнездење и удобност при лежење. ВОДООТПОРЕН : Совршен И за внатрешна и за надворешна употреба, површината за спиење има полиестерско платно отпорно на вода што штити од нечистотија, излевање и несреќи. ЛЕСНО ЗА ЗГЛОБОВИТЕ : душекот од ортопедска пена со гајба за јајца помага во распределбата на телесната тежина, точките на притисок на перницата и ја подобрува циркулацијата на воздухот за да помогне во олеснување на непријатноста и поттикнување на мирен сон;. ДОСТАПНИ ВАРИЈАНТИ : креветот доаѓа во костен, Шума, Камено Сива И Длабока Лагуна; достапен е и во Мали, Средни, Големи, Џамбо и Џамбо плус. ЛЕСНА НЕГА : отстранливиот капак за кревет за кучиња е лесен за чистење за ваша погодност; за поконкретни упатства за чистење, ве молиме погледнете ја ознаката за закачување и/или етикетата за цвест доколку е применливо. УВЕРУВАЊЕ НА КЛИЕНТИТЕ : производот доаѓа со ограничена покриеност од 90 дена против материјални дефекти и исто така може да се квалификува за нашата 60-дневна Програма Без Грижи; важат ограничувања : купувањата од неовластени препродавачи на 3-ти страни можеби нема да бидат покриени со Фурхавен. НЕ Е ПОГОДЕН за домашни миленици со прекумерно никнување на забите или деструктивно однесување за џвакање.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата