.

.

1. Кт Овална Форма Зелена Симулирана Смарагд Капка Обетки Во Сребро

1. Кт Овална Форма Зелена Симулирана Смарагд Капка Обетки Во Сребро

Оценки на купувачот:

DEN 2.33
Од стоката
Во магацинот

Нагласете го вашиот изглед со овие сребрени симулирани обетки Од смарагд. Овие зелени смарагдни обетки се соодветни за специјални прилики или во секое време кога сакате да ја зачините вашата секојдневна облека. Одликувајќи се со поставување на наклон, овие Смарагдни обетки во овална форма се деликатно изработени во Сребро. Среброто Од 925 со завршна обработка на родиум, нуди безвременски изглед кој ќе ги надополни сите тонови на кожата. Овие капки обетки за жени прават прекрасен подарок. 1.5 кт Овална Форма Зелена Симулирана Смарагд Капка Обетки во Сребро сребро 1.50 Кт вкупна тежина Смарагд. Овална Форма Симулирани Смарагд. Капка обетки поставени во 925 Сребро. Зелена боја скапоцен камен. Мај раѓање камен. Скапоцените камења се 7 х 5мм со Поставување На Наклон. Обетките вклучуваат подлоги и кутија за подароци со потпис. Прави внимателен подарок за родендени, годишнини, празници и други прилики.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата