.

.

Теријаки Сусам Тестенини Комплет, 4. Оз, Само Пакет

Теријаки Сусам Тестенини Комплет, 4. Оз, Само Пакет

Оценки на купувачот:

DEN 3.33
Од стоката
Во магацинот

Возбудливиот нов комплет за оброци на Кикоман го носи вкусот На Јапонија во вашата кујна! Секоја кутија содржи тестенини од ориз и вкусен сос од сусам Од Теријаки кој носи прекрасна мешавина од солени, слатки и ореви вкусови. Семето од сусам во сосот обезбедува вкусен додаток и додава текстура за да го подобри вашето искуство со тестенини! Само додадете го вашиот омилен зеленчук и протеини за да создадете прекрасен, брз подготвен оброк без глутен без додадени конзерванси или сируп од пченка со висока фруктоза. Кикоман® Теријаки Комплет За Тестенини Од Сусам Со Сос е направен според највисоките стандарди за квалитет што потрошувачите ги очекуваа од Кикоман. Јаме Теријаки Сусам Тестенини Комплет, 4.8 мл, Само 1 Пакет.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата