.

.

Трговска марка ликовна уметност вера хоризонтална црна црна боја платно уметност, бела мат, дрвена рамка

Трговска марка ликовна уметност вера хоризонтална црна црна боја платно уметност, бела мат, дрвена рамка

Оценки на купувачот:

DEN 191.84
Од стоката
Во магацинот

Подготвени да се обесхрабрат со употреба на gicleeavailable во различни големини, ова подготвено, образложено уметничко дело ги карактеризира кинеските ликови за зборот „вера“. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во рамка од дрво. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата