.

.

Примарно Злато Каратно Розово Злато Дијамантски И Рубин Обетки

Примарно Злато Каратно Розово Злато Дијамантски И Рубин Обетки

Оценки на купувачот:

DEN 1.33
Од стоката
Во магацинот

Донесете пенлив допир на вашиот изглед со овие 14 каратно розово златни обетки во стилот на хуги во јули. Дизајнирани со црвени рубини скапоцени камења и блескави дијаманти овие обетки со шарки од 23х13мм зрачат со сјаен сјај. Скапоцените камења тежат 0,312 cttw, а дијамантите тежат 0,24 cttw.Метална Тежина : 2.79 Gramsjewelry Тип : Fineearing Тип : Шарки Пол : женско затворање : Saddleback Metal : Златно Злато Карат : 14 Каратметална Боја : Rose Dimensions : 23mm x 13mm, 5mm Дебелина Gemstone Детали : Тип : Ruby Birthstone Месец : July Color : Red Shape : Round Size : 1.4 mmweight : 0.312 cttwquanty : 24jewelry Поставување : Prongdiamond детали : јасност : I2color : I-Jshape : Тркалезна Големина : 0.8 Mmweight : 0.24 Cttwquanty : 80jewenting накит : prongy вашиот предмет Пристигнува Во Бесплатна Зелена Кутија За Подароци Со Бел Лак, Совршена За Чување Или Давање Подароци.Земја На Потекло : Индија 14 Каратно Розово Злато, Шарки, Рубин, Дијамант.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата