.

.

Маица За Велосипеди, Маица За Велосипедски Трки, Облека За Велосипедисти

Маица За Велосипеди, Маица За Велосипедски Трки, Облека За Велосипедисти

Оценки на купувачот:

DEN 1.67
Од стоката
Во магацинот

Оваа смешна унисекс маица нуди многу убаво вклопување за секојдневна удобност и ќе направи одличен подарок за возење велосипед за некој посебен што ќе биде сакан и ценет во годините што доаѓаат. Оваа издржлива маица има едноделен тубуларен процес на плетење кој произведува облека без странични шевови, што ја прави кошулата попривлечна и поудобна за носење. Шевовите на рамената се покриени со лента за подобрување на издржливоста, а јаката е направена со ребрести плетење за да се спречи оштетување на виткање. Сите маици се плетени со мека и издржлива ткаенина од 4,5 мл. Цврстите бои се 100% памук со прстен, а боите на хедер се 35% памук/65% полиестер. Сите маици се сосема нови и се печатат и испраќаат во Соединетите држави. Упатства За Нега. Машинско перење во топла вода. (Максимум 105f или40c). Не избелувајте. Исушете ја на тивок оган. Железо-пареа или сува на тивок оган. Немојте да се сушите. унисекс мек стил 4.5 мл ткаенина. цврстите бои се 100% памук со прстен, а боите на хедер се 35% памук/65% полиестер. специјално откачени влакна кои прават мазна, но сепак многу издржлива ткаенина која е одлична за печатење. нема странични шевови (плетени во едно парче користејќи тубуларно плетење). ребреста плетена јака (ја прави јаката еластична и ја задржува својата форма). лента за рамо (лентата со твил ги покрива шевовите на рамената за да го стабилизира задниот дел на кошулата и да спречи истегнување). солза-далеку етикета. работи верно на големината. бесплатен превозот.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата