.

.

Кити Меккол Сите Цвеќиња Боја По Број Комплет

Кити Меккол Сите Цвеќиња Боја По Број Комплет

Оценки на купувачот:

DEN 2.00
Од стоката
Во магацинот

Кити Меккол Сите Цвеќиња Боја По Број Комплет Од Галисон вклучува линија цртеж на шарени папагал на платно од нигериски роден, велика британија со седиште уметник, Кити Меккол. Оваа боја по бројки е наменета за секој да ги реплицира зачудувачките уметнички дела на Меккол. Под влијание на природниот свет околу неа, заедно со живописниот пејзаж од нејзиното рано детство Во Нигерија, Кити Меккол разви стил на задебелени бои, преклопени обрасци и форми за да создаде геометриски дизајни и цветни пејзажи за ентериери и додатоци.- Големина на кутијата : 8,25 х 10,25 х 1,75", 210 х 260 х 45 мм - Едно Платно : 8 х 10", 203 х 254 мм-водич за Боја / Инструкции-Еден Дрвен Штафелај, Две Четки За Боја-6 Акрилни Бои Кити Меккол Сите Цвеќиња Боја По Број Комплет (Друго).

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата