.

.

Заштитен знак Ликовна Уметност Октопод Бела На Розова Платнена Уметност Од Фаб Фанки

Заштитен знак Ликовна Уметност Октопод Бела На Розова Платнена Уметност Од Фаб Фанки

Оценки на купувачот:

DEN 3.33
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Фаб Фанки Предмет : Животински Стил : Наутички Тип На Производ : Уметност Завиткана Во Галерија Ова уметничко дело подготвено за закачување, завиткано во галерија има бел октопод преку розова позадина. Истакнати Бои : Розова, Бела Светска Уметничка Група е водечки уметнички издавач лоциран во Ричмонд, Вирџинија. Ние произведуваме ѕиден декор повеќе од 40 години. Порано позната како Отпечатоци Од Стариот Свет, Светската Уметничка Група објавува сеопфатна линија на слики кои се движат од Многу Традиционални до високо Современи. Со неделни изданија, покривајќи ја секоја тема и секој опсег на цени, произведуваме над 4.000 слики годишно. Покрај соработката со уметници од целиот свет, Светската Уметничка Група има свое Студио за визија за внатрешен дизајн. Гикли (џи-клеј) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Достижната извонредност што ја овозможува графиката На Гикли ја прави репродукцијата практично неразлична од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање На Гикли од галерии, музеи и приватни колекционери. Галерија заврши е метод на истегнување на платно на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува без рамка презентација на готовата слика. бел октопод преку розова позадина.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата