.

.

Сафавиех Карнеги Саманта Преоптоварен Пограничен Тепих Или Тркач

Сафавиех Карнеги Саманта Преоптоварен Пограничен Тепих Или Тркач

Оценки на купувачот:

DEN 637.76
Од стоката
Во магацинот

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата На Килими карнеги Издржливи Теписи-Традиционално Стилизирани Колекцијата Карнеги на издржливи традиционални теписи ги претвора класичниот дизајн и издржливите синтетички предива во софистицирани подни облоги за секоја просторија, декор или буџет. Карнеги подните облоги се елегантни колку што се удобни под нозете со потресена завршница додавајќи прекрасен гроздобер изглед на дизајнот. Карнеги е декор-паметен избор за секојдневни дневни соби, семејна соба или трпезарија. Моќта се појави Во Турција. Висина на купот : 0,5 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање. 100% Полипропилен. Додатоци во животниот стил фотографии не се вклучени . Редовно вакуумирајте и чистете на самото место; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот . Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови . Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно . За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат . Достапно во повеќе големини.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата