.

.

Сафавиех Порчело Дарел Апстрактни Цветни Површина Килим Или Тркач

Сафавиех Порчело Дарел Апстрактни Цветни Површина Килим Или Тркач

Оценки на купувачот:

DEN 1527.68
Од стоката
Во магацинот

Продавница Safavieh на . Заштедете Пари. Живеат Подобро.Колекцијата Килими Од порчело, Инспирирани Од Обични Килими, финиот избор на обични килими инспирирани од уметност, пронајдени во Колекцијата Порчело, ќе го исполнат домашниот декор со сликарски бои и шармот на Европа. Изберете од широк избор на апстрактни графики, цветни цветови и полирани дамаски, сите во живописни бои што зрачат од мек куп богат со текстура. Современиот стил ги прави овие впечатливи подни облоги одличен избор за секојдневен тепих во спалната соба, дневна соба или тепих во семејна соба. Моќта Се Појави Во Белгија. Висина на купот : 0,5 инчи. Без поддршка, тепих рампа (продадени одделно) препорачува да се избегне менување и лизгање. 100% Полипропилен. Додатоци во сликата на животниот стил не се вклучени. Редовно вакуумирајте (по можност еден без шипки за тепање) и исчистете го местото; за тешко отстранливи дамки, се препорачува професионално чистење на килим; ротирањето на вашите килими на секои 3-6 месеци ќе заштити од нерамномерно абење од сообраќајот на нозете и тежината на мебелот. Користете заштитници за килими под нозете на тежок мебел за да избегнете израмнување на купови. Избегнувајте директна сончева светлина бидејќи тоа ќе предизвика боите во вашиот тепих да исчезнат со текот на времето; ставете го вашиот тепих подалеку од директна сончева светлина секогаш кога е можно. За моментално преуредување на украсувањето, овој тепих е еден од најлесните и најмодерни начини за освежување на просторијата со карактер и стил. Ве молиме запомнете : сликите и димензиите на производот на нашата веб-страница се што е можно попрецизни. Поради разликите во компјутерските монитори, некои бои на килим може малку да се разликуваат. Должините и ширините може да варираат од објавените димензии. Ние се потрудиме да ви обезбедиме точно мерење, но ве молиме да бидете советувани дека постојат некои варијации. Моделите може малку да се разликуваат според избраната форма и големина. Пакувањето и испораката на вашиот тепих може да предизвикаат привремени набори; овие површински бранови не се несовршености или оштетувања и постепено ќе се повлекуваат; тркалањето назад или обратното тркалање е најбрзиот и најлесниот начин да ги отстраните наборите во тепихот во вашата област; оставете доволно време за да се смири вашиот килим, овие набори и бранови нормално ќе се израмнат. Достапно во повеќе бои и големини. За употреба од тепих до тепих, препорачуваме да поставите подлога за држење помеѓу за заштита.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата