.

.

Нов 86-Масовен Сензор За Проток на Воздух одговара на 2000-Форд, Јагуар, Линколн

Нов 86-Масовен Сензор За Проток на Воздух одговара на 2000-Форд, Јагуар, Линколн

Оценки на купувачот:

DEN 3165.60
Од стоката
Во магацинот

Кардон Инженерската Технологија гарантира дека Сите Нови Сензори За Масовен Проток на Воздух прецизно ги следат излезните кривини На О.Е. и одржуваат строги толеранции за да обезбедат точни отчитувања на алатките за скенирање за правилно функционирање. Секоја компонента е оценета за да се справи со широк спектар на услови на животната средина, вклучувајќи температура и надморска височина. Апликација за возило : Форд Круна Викторија 2002-00, Гранд Маркиз 2002-00, Тандерберд 2002; Јагуар С-Тип 2002-00; Линколн ЛС 2002-00, Градски Автомобил 2002-00; Меркур Гранд Маркиз 2002-00. Сите модули се 100% тестирани со автоматизирана компјутерска опрема за тестирање за да се обезбеди целосна функционалност и сигурност. Нашите сензори прецизно ги следат излезните кривини На О. Е. и одржуваат толеранции на спецификации за да обезбедат точни повратни информации за системот за управување со контролата на моторот на возилото. Компонентите се оценети за да се справат со бараните температурни варијации за оптимална сигурност во секоја средина. Гарантирано о. е. вклопување и функција. Ое Референца : XW4 F12 B579 AA XW4 Z12 B579 AA XR811751.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата