.

.

Минутман Ковано Железо Лопата, Извртени Јаже Дизајн

Минутман Ковано Железо Лопата, Извртени Јаже Дизајн

Оценки на купувачот:

DEN 0.33
Од стоката
Во магацинот

Оваа лопата за Камин од Minuteman доаѓа во дизајн на ковано железо, со изопачена рачка на јаже. Цврстиот дизајн го прави овој лесен за употреба, а погодната големина ви овозможува лесно да го исчистите вишокот пепел во вашиот камин. Со чување на пепелта и остатоците од вашиот камин, можете да добиете почист и поефикасен пламен и да ги минимизирате емисиите што излегуваат од вашиот камин, бидејќи дополнителната пепел нема да биде толку веројатно да се запали и да избега.Карактеристики Ковано Железо Камин Лопата Со Извртени Јаже Дизајн-28 во. long-SKU : ZX9 CPPF9693 Minuteman Ковано Железо Лопата, Извртени Јаже Дизајн.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата