.

.

Врамено Печатење: Монтирајте Пријатни Врски За Голф Од Маичка Бр. 1

Врамено Печатење: Монтирајте Пријатни Врски За Голф Од Маичка Бр. 1

Оценки на купувачот:

DEN 0.67
Од стоката
Во магацинот

Гордо направено во САД, овој висококвалитетен отпечаток за репродукција во рамка пристигнува подготвен за закачување со веќе прицврстен хардвер. Цврстата дрвена рамка е црна со мека шема на дрвени зрна. Вклучува вистинско стаклено лице не плексиглас. Изберете од две големини : рамка од 12х15 инчи (големина на печатење 11х14) или рамка од 9х11 инчи (големина на печатење 8х10). Наслов : Планината Пријатен Голф Линкови Од Мета Бр.1. Предмети : Голф, Планини, Одморалишта, СадЊу ХемпширБретон Вудс, СадЊу Хемпшир Користи Бели Планини. Места : Њу Хемпшир Користи Бели Планини. Колекција : Детроит Издавачката Куќа. Оваа збирка фотографии Од Колекцијата На Издавачката Куќа Детроит вклучува стаклени негативи и транспаренти, како и отпечатоци од фотолитограф во боја, претежно од источниот Дел на Соединетите држави. Предметите силно застапени во колекцијата вклучуваат поглед на градот и градот, вклучувајќи улици и архитектура; паркови и градини; рекреација; и индустриски и работни сцени. Колекцијата вклучува работа на голем број фотографи, од кои едниот беше познатиот фотограф Вилијам Хенри Аскѕексон. Мала група во рамките на поголемата колекција вклучува фотографии од плочи од мамут направени од Вилијам Хенри Аскѕексон по неколку железнички линии во Соединетите држави и Мексико во 1880-тите и 1890-тите.групата вклучува и погледи На Калифорнија, Вајоминг и Канадските Карпести Планини. Колекција : Американска Меморија.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата