.

.

Трговска марка ликовна уметност „прогонувана Ноќта на вештерките I“ платно уметност од Лора Маршал

Трговска марка ликовна уметност „прогонувана Ноќта на вештерките I“ платно уметност од Лора Маршал

Оценки на купувачот:

DEN 2.67
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Лора МаршалСубјект : Сезонал Стил : Електрикпродуктен Тип : Галерија обвиткано платно Арттис подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има духови, црни мачки, тикви и други симболи на Ноќта на вештерките околу фразата "Јадете, пијалок и да бидете застрашувачки " .Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Лора Маршал „прогонувана Ноќта на вештерките I“ платно уметност.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата