.

.

Jewelersclub Aquamarine Ring Ridectone Jewelry - 0. Карат аквамарин 0. Стерлинг сребрен прстен накит со акцент на бел дијамант - прстени од скапоцен камен со хипоалергичен 0. Стерлинг сребр

Jewelersclub Aquamarine Ring Ridectone Jewelry - 0. Карат аквамарин 0. Стерлинг сребрен прстен накит со акцент на бел дијамант

Оценки на купувачот:

DEN 639.20
Од стоката
Во магацинот

Просечниот прстен за родилк на аквамарин честопати излегува дека не е оригинален, со факс аквамарински камен кој изгледа досаден и рамен. живописен, зачудувачки подарок што секогаш ќе го негува. Иако е сурово и елегантно во дизајнот, овој аквамарин и дијамантски прстен е ништо друго освен кревко, направено со долготрајно, издржливо 0,925 Стерлинг сребрен опсег и поставување. За разлика од ефтино изработените прстени со скапоцени камења за жени кои испаѓаат лажни, со досадни, рамни камења со рамни плочки, Aquamarine прстенот за накитлики се одликува со оригинален карат карат карат аквамарин камен, прекриен со вистински бели дијаманти кластери. Изработена со грижа и стручна изработка и поставена во хипоалергичен, 0,925 Стерлинг сребрен опсег, овој прекрасен сино овален прстен е трајно направен со врвни материјали што го издвојуваат од останатите . Направено со вистински аквамарински скапоцени камења, бели дијаманти и 0,925 Стерлинг сребро. - Кластери со бели дијаманти.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата