.

.

Tredsafe Women'sенски Simone плетено отпорни на чевли

Tredsafe Women'sенски Simone плетено отпорни на чевли

Оценки на купувачот:

DEN 0.33
Од стоката
Во магацинот

Овие Tred Safe Simone плете женски отпорни на лизгање на чипка и чевли за одење имаат дебели гумени стапала со масло и отпорна на лизгање на шари за засилена зафат, специјално дизајнирана за да спречи стапици на масло и течност. Помагајќи да се обезбеди сигурна подножје во лизгави работни средини како ресторани, болници и кујни, тие се идеални за услуги за храна, угостителство или работни места за здравствена заштита. Симон е исто така подеднакво совршен избор за жени во движење со обичен атлетски начин на живот, кој претпочита единствена платформа. Овие плетени патики во стилот на платформата ќе ве одведат од работа до игра. Келнерките, работниците за услуги за храна, медицински сестри и други професионалци кои стојат долги периоди, ќе ја сакаат целодневната удобност. Нашите издржливи, лесни чевли испорачуваат целодневен удобност со технологија за анти-матични технологии на Enduropro®, за да се минимизираат влијанието и вирусот на зглобовите. Одликувајќи се со подигната чаша за потпетици за да се апсорбира шок и антимикробна обвивка за да се спречи растот на бактериите, тастаните на Тредафе се направени од лесна тежина ПУ-пена и може да се измие со рака. Достапно во големини на средна ширина од 6 до 11. Дише, лесен плетен. Анти -лизгачка надворешна плоча за сигурна влечење и безбедност. Enduropro® анти -замор Отстранлив стапало за максимум за цел ден удобност. Со единствена платформа од 1 ", ова е совршен чевли за медицински сестри, работници во ресторани, патници, пешаци и секој на нозе цел ден.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата