.

.

Галебна платно уметност од ArtPoptart

Галебна платно уметност од ArtPoptart

Оценки на купувачот:

DEN 607.84
Од стоката
Во магацинот

Уметник : Art Pop Tart Subject : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има галеб во центарот на модерна линија. Репродукции со високо квалитетни ликовни уметности. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Art Poptart 'Seagull' Canvas Art.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата