.

.

Дрвени Број Недовршени, Пати Фонт, Занает Сечење

Дрвени Број Недовршени, Пати Фонт, Занает Сечење

Оценки на купувачот:

DEN 159.84
Од стоката
Во магацинот

Сликањето на овие бројки е лесно! Се што ви треба е боја за прскање ('рѓа-Олеум, Крилон, итн. Секое парче изшкуркано и рачно прегледано. Исечете по нарачка и брза испорака.5 " Пати дрвени недовршени број. Со тоа, топлиот лепак брзо ќе се исуши и ќе ги задржи вашите броеви додека лепилото за дрво се суши ако немате шајка за игла. Прекрасно за сите видови внатрешна употреба. Исечете Со Прецизна цпу машини. Висококвалитетниот, недовршен број на дрвени занаети е едноставен за бојадисување или дамка во вашиот избор на боја за да одговара на декорот на секоја просторија во вашиот дом. Нашите дрвени букви се погодни за лесна надворешна употреба. Ако планирате да ги прикачите вашите броеви на табла или знак, тогаш се што треба да направите е прво да ги насликате сите парчиња. Погоден за лесна изложеност на отворено. Нема лесно да отече или излупи. Производот е цврст и издржлив. Нашите броеви може да се користи за спална соба ѕид декор, декор за кујна ѕидови, бања ѕид декор, за декорација расадник ѕидови, декор за игра соби, и броеви за училиште училница декор. Многу мазна поради висока густина композитни. Одличен висококвалитетен материјал за одделение на кабинетот. Ние носиме многу различни броеви на букви (фонтови) во различни големини за да ви помогнеме да го составите вашиот следен занаетчиски проект. Можете да додадете малку топол лепак и да измешате со вашиот лепак за дрво. Ова дрвено уметничко парче е совршено за занаетчиски проекти, домашен декор и подароци. Овој прекрасен занаетчиски производ е направен од 1/8" ДЕБЕЛА отпорна НА ВЛАГА МДФ. Е6000 е малку побрз. Можете да користите Заптивната Смеса за Прскање, Како Што е, Спреј За Џвакање, Чиста ' Рѓа-Олеум Или која било од вашите омилени заптивки во Мат или Сјај. Нашите дрвени броеви се исто така погодни за лесна надворешна употреба, како што се обележување на згради, букви од поштенска кутија, закачалки за врати, декор на штала на отворено и многу други букви или нумерирање на проекти на отворено. Повеќето од нашите нарачки се сечат, спакувани и испорачани во рок од 24 часа. Гордо Произведено во САД. Оставете да се исуши и исчисти. Одлично покривање на бојата. Нашата колекција на дрвени броеви се прецизно исечени од компјутер користејќи индустриски машини, што ги прави мазни и подготвени за бојадисување или обојување според вашите спецификации.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата