.

.

Тиречаин Кубота Кл 9.5-24н Трактор Плоштад Гуми Синџири

Тиречаин Кубота Кл 9.5-24н Трактор Плоштад Гуми Синџири

Оценки на купувачот:

DEN 7474.40
Од стоката
Во магацинот

ВАЖНО : ве Молиме потврдете дека оваа големина на гумата одговара на големината на страничниот ѕид на тракторот. Овие 3/8" дебели синџири бараат минимум 3 инчи дозвола. Синџирите на гуми за скали се исто така познати како "Синџири на Патишта". Тие се препорачуваат за следниве услови : -истрошени гуми-се користат на тротоар или бетон-синџирите на гуми за гуми во стилот на трева не се препорачуваат за гуми за длабоки навртки, бидејќи вкрстениот синџир ќе се смести помеѓу навртките за шарите. Дебелина на вкрстениот Синџир : ширината на гумата нагоре 16,9 е дебела 3/8 инчи. 18.4 и поголеми се 7/16 4-Врска Квадратни Извртени Синџири На Гуми. СЕ ПРЕПОРАЧУВА ЗА РАБОТА НА ПАТИШТА И ОПШТА ФАРМА. Тие се препорачуваат за следниве услови : истрошени гуми, користени на тротоарот или гуми во стилот на бетон и трева. Случај стврднат во согласност со Стандардите НА АСТМ Е18. Погоден за употреба надвор од патот или преку пат. Квадратни Линк обезбедува влечење На V Бар без оштетување на тротоарот.

Таа е поголема од информацијата

Производи во категоријата